Lubrisyn HA + Polska
MB Pharma Distribution Sp. z o
. o . ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warsaw

 soon

info@lubrisyn.pl

®  Copyright 2020

Rozpoczynamy serię artykułów poświęconą bólom kolan. Kolejne publikacje pozwolą Państwu lepiej zrozumieć, ale również zapobiegać i leczyć bóle w stawie kolanowym.

 

Ból kolan może być spowodowany różnymi przyczynami, ból może nam dokuczać po intensywnym biegu, wspinaczce, noszeniu ciężkich rzeczy oraz z powodu urazów, takich jak skręcenia, zwichnięcia. Ból kolan występuje także z powodu zapaleń bakteryjnych, na tle uszkodzeń metabolicznych takich, jak dna moczanowa oraz z powodu przewlekłych schorzeń np. zwyrodnieniowej choroby stawów.

Ból kolan jednak najczęściej dotyka sportowców, którzy obciążają stawy kolanowe, szczególnie tzw. "sportowców fotelowych", którzy nie uprawiają żadnej aktywności i nagle postanawiają wyjechać na narty czy zacząć biegać. Ból kolan charakteryzuje się ograniczeniem ruchomości oraz obrzękiem kolan, który często powstaje po intensywnym wysiłku fizycznym.

 

Pierwszą zasadą w przypadku bólu kolan jest przede wszystkim rzucenie wszelkiej aktywności fizycznej i zastosowanie środków przeciwzapalnych. Gdy ból się zmniejszy lub minie, wskazane jest wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu. Szczególnie zalecana jest jazda na rowerze stacjonarnym, podczas której powierzchnie stawowe oddalają się od siebie. Należy pamiętać, że siodełko powinno być ustawione na tyle wysoko, abyśmy podczas ćwiczeń mogli wykonać pełen wyprost nóg.

 

LubriSyn HA+ made in USA  Przyczyny bólu kolan

02 grudnia 2020