Lubrisyn HA + Polska
MB Pharma Distribution Sp. z o
. o . ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warsaw

 soon

info@lubrisyn.pl

®  Copyright 2020

Bóle kolan po bieganiu to częsta przypadłość występująca po treningu lub u zawodowych biegaczy. Zwykle dyskomfort pojawia się w okolicach rzepki. Takie objawy, jak chrobotanie czy trzeszczenie wewnątrz kolana często są ignorowane. Nieleczone mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni chrząstki, która staje się szorstka i chropowata. W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza ortopedy.

Jedną z fizjologicznych przyczyn bólu kolan po bieganiu może być nierównomierne obciążenie rzepki. Zespół wzmożonego bocznego przyparcia stawu jest efektem braku równowagi mięśniowej oraz przykurczu więzadłowego. Następną przyczyną bólu kolan po bieganiu jest długotrwałe siedzenie ze zgiętymi kolanami, czyli praca biurowa lub za kierownicą. Na dłuższą metę może to doprowadzić do tzw. kolana kinomana, wówczas chrząstka jest uciskana przez dłuższy czas w jednym miejscu i powoduje swego rodzaju odcisk na chrząstce.

 

Bóle kolan po bieganiu mogą wynikać również z błędów treningowych. Pojawiające się dolegliwości i bóle w okolicach stawów kolanowych może być efektem przetrenowania, zbyt intensywnego treningu bez rozgrzewki, złej techniki, biegania po nieodpowiedniej nawierzchni, a nawet dobrania nieodpowiedniego obuwia.

 

Kolejnym z powodów bólu kolan po bieganiu jest budowa kolana. Podczas gdy ustawienie przyczepu więzadła na kości piszczelowej jest na nieodpowiednim miejscu, rzepka przemieszcza się nieprawidłowo i może spowodować trwałe uszkodzenia w stawie rzepkowo-udowym. Ostatnia przyczyna, która powoduje ból kolan po bieganiu dotyczy pań. Chodzenie na wysokich obcasach sprawia, że kolana znajdują się w nienaturalnej pozycji, co zaburza dopływ mazi stawowej, która nawilża stawy.

 

LubriSyn HA+ made in USA Ból kolana po bieganiu

08 stycznia 2021