Lubrisyn HA + Polska
MB Pharma Distribution Sp. z o
. o . ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warsaw

 soon

info@lubrisyn.pl

®  Copyright 2020

Radzenie sobie z bólem kolana domowymi sposobami to dobry sposób na uśmierzenie bólu. Niewielkie stany zapalne lub urazy zazwyczaj nadają się do leczenia domowego, bez konieczności konsultacji z lekarzem. Jednym z domowych sposobów na zmniejszenie bólu jest przykładanie do chorego miejsca kompresu z trzech łyżek stołowych chrzanu wymieszanych w szklance ciepłego mleka. Warto jednak pamiętać, że chrzan może wywoływać uczulenia i podrażnienia.

 

Dobrym pomysłem na zniwelowanie bólu kolan jest domowa rehabilitacja. Istnieje wiele materiałów wideo i artykułów w internecie, z których można skorzystać. Systematyczna gimnastyka i dobór odpowiednich preparatów łagodzących ból kolan mogą zniwelować dolegliwości i pomóc w powrocie do codziennej aktywności.

 

Kolejnym z domowych sposobów jest odpoczynek i chłodzące kompresy np. z kostek lodu. Taki kompres to najlepsze lekarstwo na stłuczenia po upadku lub przeforsowanie kolana ćwiczeniami. Jeżeli zmagamy się z bólem kolan, możemy spróbować kąpieli z dodatkiem soli Epsom. Sól ta ma właściwości łagodzące bóle mięśni i stawów, nazywana również solą gorzką składa się głównie ze związków magnezu i siarki.

Najprostszym domowym sposobem na ból kolan jest nawadnianie organizmu. Chrząstka, znajdująca się w kolanach niemal w 80% składa się z wody. Odwodnienie nawet na niskim poziomie, które z pozoru wydaje się tylko pragnieniem, zaburza proces homeostazy, przez co dostarczanie wody do stawów jest ograniczone.

 

Ostatnim, a zarazem najciekawszym domowym sposobem na ból kolan jest wibroterapia. Ta forma terapii, stosowana zazwyczaj w szpitalach i gabinetach fizjoterapeutycznych może być prowadzona również w domu. Charakteryzuje się nieinwazyjnością, posiada krótką listę przeciwwskazań i jest w pełni bezpieczna.

 

LubriSyn HA+ made in USA Domowe sposoby na bóle kolan

18 stycznia 2021