Cz. 6 Zmniejszenie poziomu stresu

 

Stres wywołuje wiele chorób autoimmunologicznych. Bardzo częstym objawem przedłużających się sytuacji stresowych jest wystąpienie takich chorób jak - reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) czy zapalenie jelita grubego. Zestresowany organizm wytwarza duże ilości kortyzolu. To powoduje obniżenie wrażliwości organizmu na ten hormon, przez co układ immunologiczny jest w stałej gotowości do reakcji immunologicznej. Organizm walczy z własnymi tkankami i osłabia swoją odporność.

 

 

Dodatkowo stres wywołuje długotrwałe napięcie mięśni, które wpływają na usztywnienie powięzi i ścięgien. W rezultacie dochodzi do zmian w układzie kostno-stawowym. Duże napięcie mięśni powstałe na skutek utrzymującego się wysokiego poziomu stresu, prowadzi do przeciążenia stawów.

 

W związku z ogromną ilością obowiązków domowych i zawodowych jaką mamy do zrealizowania każdego dnia, zapominamy często o niezbędnych ćwiczeniach fizycznych i właściwym odpoczynku. Napięcie mięśni wywołane stresem może objawiać się np. przykurczem ramion lub napięciem mięśni twarzy. Nie należy w żaden sposób bagatelizować pierwszych objawów, które mogą w przyszłości doprowadzić do bardzo dokuczliwych chorób stawów. Aby temu zapobiec należy dbać o regularne rozluźnienie mięśni, czy to przez odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne, czy dzięki zastosowanym technikom relaksacyjnym. Zmniejszenie napięcia mięśni uwolni nasze stawy od niepotrzebnych przeciążeń i pozwoli im zachować lepszą kondycję.

 

LubriSyn HA+ made in USA
Jak prawidłowo dbać o stawy cz. 6

22 października 2020

Lubrisyn HA + Polska
MB Pharma Distribution Sp. z o
. o . ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warsaw

 soon

info@lubrisyn.pl

®  Copyright 2020