Cz. 7 Właściwa dieta

 

Ogromny wpływ na zachowanie dobrej kondycji stawów, ma właściwie dobrana dieta. Należy pamiętać, że wiele składników pokarmowych ma pozytywny wpływ na siłę mięśni, stawów oraz kości. Z drugiej strony dużo produktów może działać destruktywnie, znacząco pogarszając kondycję naszego organizmu. Dla zachowania sprawnych kości należy przygotować dietę bogatą w składniki odżywcze, które nie tylko poprawiają kondycję stawów, ale także łagodzą dolegliwości takie jak ból, czy sztywnienie stawów.

 

Dieta dla stawów

Dieta przeznaczona dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) powinna być bogata w kwasy omega-3, białko, oraz witaminę D i C. Kwas omega-3 niezwykle korzystnie wpływa na dolegliwości związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Produkty bogate w kwasy omega-3 to przede wszystkim ryby morskie, owoce morza, orzechy, migdały.

 

Białko to jeden z głównych składników, który buduje chrząstkę stawową. Pamiętajmy, o wyborze tych produktów białkowych, które nie spowodują dużego przyrostu wagi. Mówiąc o białku nie sposób nie wymienić kolagenu, który decyduje o elastyczności i wytrzymałości stawów.

 

Niezwykle ważnym składnikiem diety przeznaczonej dla osób z dolegliwościami stawowymi jest witamina D, którą w największych ilościach dostarcza nam słońce. Niedobór słońca można także uzupełnić składnikami pokarmowymi, takimi jak: węgorz, śledź, makrela oraz żółtko. Witamina D wzmacnia kości i zapobiega powstawaniu osteoporozy. Dzięki temu wpływa na równomierne obciążenie kośćca i zapobiega wystąpieniu dolegliwościom stawów.

 

LubriSyn HA+ made in USA
Jak prawidłowo dbać o stawy cz.7

26 października 2020

Lubrisyn HA + Polska
MB Pharma Distribution Sp. z o
. o . ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warsaw

 soon

info@lubrisyn.pl

®  Copyright 2020