Sezon narciarski zbliża się wielkim krokami. W dobie pandemii większość z nas odłoży go na przyszły rok. Jeśli jednak wybieracie się na narty już w tym roku warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. Rozwaga i ostrożność to dwie złote zasady, których należy przestrzegać na stoku. Jednak, aby sezon nie zakończył się po kilku zjazdach, przed wyruszeniem na zimowe szaleństwa należy się do nich odpowiednio przygotować.

 

Kiedy zacząć?

Rodzaj przygotowania i jego intensywność zależą od tego, w jakiej jesteśmy formie. Oczywiście osoby, które regularnie uprawiają sport, będą tego przygotowywanie potrzebowały mniej. Forma, którą wypracowały przez cały rok na pewno bardzo przyda się na stoku. Dla nich najważniejszym elementem jest wzmocnienie mięśni nóg, aby ewentualnie kontuzje były jak najmniej groźne. W tym celu najlepiej będzie wzbogacić swoje treningi o takie ćwiczenia jak np. wykroki czy klęki na piłce. Podsumowując dla osób regularnie uprawiających sport wystarczy tylko lekkie wzbogacenie standardowej aktywności. A co z tymi, których aktywność fizyczna odbywa się głównie podczas zimowych wypadów w góry? Dla nich przygotowanie do ferii powinno rozpocząć się zdecydowanie wcześniej, niż pakowanie nart.

 

Rodzaj przygotowania

Bardzo ważne jest stopniowe przygotowywanie się. Wielu instruktorów narciarstwa radzi, aby budowanie formy rozpocząć już na 2 miesiące przed wyjazdem. Intensywność ćwiczeń sukcesywnie powinna wzrastać, dzięki czemu organizm będzie mógł się przystosować do wzmożonego wysiłku. Osoby, które nie trenowały od dłuższego czasu powinny skupić się na początku przede wszystkim na rozciąganiu mięśni i wzmocnieniu całego korpusu. Jest to bardzo ważne w razie wypadku na stoku, ponieważ dzięki większej sile mięśni podatność na poważne urazy zdecydowanie się obniża. W czasie takich ćwiczeń nie tylko poprawia się stan mięśni i ścięgien, ale również cała motoryka ciała i wytrzymałość.

W następnej kolejności warto także zadbać o poprawę siły mięśni nóg. To one są najważniejsze w każdym sporcie zimowym. W tym celu dobrze jest wybrać się na odpowiednio ukierunkowane zajęcia fitness. Polecany jest również basen, który wpływa na całą motorykę i jest zdecydowanie najbezpieczniejszym sportem dla stawów.

 

Dawkowanie tempa

Przygoda z nartami powinna następować stopniowo. Każdego kolejnego dnia intensywność zjazdów powinna sukcesywnie wzrastać. Organizm z każdym dniem będzie w coraz lepszej formie, a jazda będzie sprawiała coraz większą przyjemność.

 

Życzymy udanych zjazdów.

 

LubriSyn HA+ made in USA
Jesteś już przygotowany do sezonu narciarskiego ?

07 listopada 2020

Lubrisyn HA + Polska
MB Pharma Distribution Sp. z o
. o . ul. Nowogrodzka 50/515
00-695 Warsaw

 soon

info@lubrisyn.pl

®  Copyright 2020